SONET Hakkında


SONET LTD. ŞTİ., 1 Ocak 2012 tarihinde kurulmuş ve 1 EKİM 2012 tarihinde 'İnternet Servis Sağlayıcı Lisansı' alarak faaliyetlerine başlamıştır.


SONET merkezi almanyada kurulmuş, internet ve güvenlik sistemlerini Türkiyenin çeşitli noktalarında oluşturduğu Bölge Çözüm Ortaklarıyla(BÇO) Türkiye'yi internete bağlamak ve dünyayla iletişim sağlamak ve özgürce internet kullandırmak amacını benimseyerek kurulmuştur. SONET kurumsal, bireysel ve alışılmışın dışındaki hizmetleriyle sektörde önemli rol oynamayı hedeflemiştir. 


Müşterilerine bugünün ve geleceğin teknolojilerini sunmakla birlikte kişi veya kuruluşların interneti, güvenlik teknolojilerini, kurumsal ağları, enerji ve akıllı ev sistemleri ve bunun gibi hizmetleri sağlayıcı bir şirkettir.


İletişim teknolojilerinin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefon ile birlikte, eğlence, iletişim, güvenlik, Akıllı Ev/İş ve işletmelere özel ürünleriyle Türkiye'nin tüm iletişim ve Teknoloji ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Şirketin ürün portföyünde başta ADSL/VDSL2-hızlı internet erişimi, Güvenlik Sistemleri, Akıllı Ev/İş Sistemleri, Rüzgar ve güneş enerji sistemleri, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay internet erişim hizmetleri bulunmaktadır. Sinema ve televizyonun Akıllı hali olan "SONET Akıllı  TV" / IPTV hizmetleri ile internet ve günümüzün akıllı Televizyonlarından erişim imkanı sunarak eşsiz bir deneyim sunamayı amaçlamaktadır. 


Türkiyenin çeşitli illerinde bulunan Bölge Çözüm Ortaklarıyla(BÇO) kullanıcılara hızlı ve güvenli destek olanağı sağlamaktadır. Kullanıcılarına sunmuş olduğu Hizmetler ile ilgili bilgilendirme amaçlı kurmuş olduğu çağrı merkeziyle kullanıcıların sorularına yanıt vermek ve daya yüksek müşteri memnuniyeti sunmaktadır. SONET Farklı müşteri veya müşteri gruplarına esnek kaliteli hzimet anlayışıyla hizmetlerini taleplere göre alternatifli uygun çözümler sunar. 


?

 

Vizyonumuz

Türkiye'nin iletişim, Akıllı EV/İŞ, Güvenlik, Yenilene bilir Enerji gibi yeni Dünya teknolojileri ile kullanıcılarını buluşturarak ihtiyaçları doğrultusunda ekonomik çözümler sunmayı hedeflemiş güvnilir bir  marka olmak.


Misyon

Türkiye'nin farklı ihtiyaç gruplarına yönelik hayatı kolaylaştıran, zengin içerikli, esnek yapıda ekonomik çözümler sunmak.